Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VisolajeHľadať
 
 

O obci

O obci

Obec Visolaje leží na úpätí Stražovských hôr, v Ilavskom podolí v dolnej časti rieky ružinka, Stredná a západná časť chotára má na nive a terasách Pužinky plochý povrch, zvyšok je v Manínskych vrchoch a druhohorných horninách mierne zvlnený pahorkatinný povrch na druhohorných horninách s drobnými bradlovými tvrdošmi. Má hnedé lesné a nivné pôdy a rendziny - druh červenkastej pôdy s bohatým obsahom humusu.

 

Obec obklopujú nesúvislé lesy roztrúsené v chotári. Sú to listnaté lesy, kde sú najviac zastúpené duby, buky, jelše, brezy a ihličnaté lesy, kde rastú najmä smreky, borovice a jedle. V lesoch žijú lesné zvieratá ako jelene, srnce, zajace, menej líšky a diviaky a všetky druhy vtáctva typické pre túto oblasť.

 

V obci sa v minulosti nachádzala štátna rezervácia - ovocná záhrada grófa Csákyho, ktorá však už neexistuje, nakoľko tento pozemok bol v 50.rokoch rozdelený tunajším občanom na stavbu rodinných domov.

 

 


 

Infraštruktúra

  • cez obec Visolaje prechádza štátna cesta 1/61, železničná doprava je vzdialená od obce cca 3km

  • v strede obce sú vybudované mosty, udržiavané miestne komunikácie, chodníky a cesty vedúce k priľahlým častiam obce (Markov láz, Krškov láz, Pápežov láz)

  • v obci je vybudovaná plynofikácia, na ktorú sú napojené takmer všetky domácnosti a verejný vodovod, t.č. sa zabezpečuje prípravná dokumentácia na kanalizáciu obce

  • je možnosť v obci vybudovať aj podnikateľské objekty a t.č. sa pripravujú pozemky s inžinierskými sieťami pre IBV

  • v obci je dobrý televízny príjem, internetový, rádiový a telekomunikačný príjem

 


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka